| Daniel027 a întrebat:

Am fost astazi si mi-am luat niste analize de sange. Dupa ce am iesit, am inceput sa ametesc foarte tare astfel incat nu puteam sa stau in picioare si m-am asezat pe o banca cu apa langa mine, insa in 10 minute mi-a trecut. Ar putea cineva sa-mi spuna daca e normal sau nu? De asemenea, au aparut mici stari de transpiratie (probabil de la faptul ca m-am speriat putin), apoi in drum spre casa ma gandeam in mod amuzant... Exista vreo posibilitate sa te vaccineze de covid 'pe ascuns' la analizele simple de sange? Avand in vedere ca nu sunt vaccinat si nici nu imi propun sa ma vaccinez anti-covid. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-a scazut putin tensiunea. Ceva normal.
Chestia cu vaccinarea ti-a bagat-o vreun prost in cap si tu ai luat-o de bună.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti a scazut tensiunea sau glicemia din cauza asta ti a fost rau, nu te vaccineaza de covid fara acordul tau. Nu ai mincat nimic ai fost la analize si ti a scazut glicemia asta e cauza

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Exista vreo posibilitate sa te vaccineze de covid 'pe ascuns' "

Am vrut sa iti explic o treaba legata de luat sange si senzatii de lesin, dar am citit pe urma prostia monumentala pe care ai scris-o mai sus si am zis ca nu are rost sa explic chestii la troli de 2 lei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu este normal. 2. Nu există.

| dullcat a răspuns:

Buna.E normal.Nu, nu te vaccineaza nimeni cu forta.

| Freya1 a răspuns:

Dacă ai avut și trac înainte de a merge, iti e frica de ace sau de tras sânge, șansele sa ți se facă rău sunt de 100%.
Exista persoana cărora din cauza panicii nu le mai curge sângele, si dupa le e și extrem de rău.

Mie una de curând mi-a tras sânge de 5 ori intr-o singura zi,și da, am avut după a doua tragere niște ameteli și mi-am revenit.
Dar nu ma vaccinat nimeni cu nimic, și și dacă ar fi facut-o, hai sa nu fim paranoici sa credem ca murim, ne dau boli sau alte rahaturi.

| Frank51 a răspuns:

E clar, te-a vaccinat nu doar cu covid dar și cu HIV și TBC.

| umbrax a răspuns (pentru Frank51):

Sperii omul degeaba?

| Frank51 a răspuns (pentru umbrax):

Apari ca ciuperca după ploaie, te-ai trezit pe dos? laughing

| gabicoo a răspuns:

E atac de panică!
Nu te vaccinează nimeni pe ascuns!
Calmează-te!

| AmandinaDragan a răspuns:

''Exista vreo posibilitate sa te vaccineze de covid 'pe ascuns' la analizele simple de sange? '' Nu.
Organismul la fiecare 4 minute face...''inventar''. A realizat ca-i lipseste o cantitate de sange si a intrat in alerta.
Stai linistit nu e nici o problema.

| LupusDei1993 a răspuns:

Da este normal. De la recoltarea de sange se intampla sa fii ametit. Dar asta numai la unele persoane, eu spre exemplu am fost luni la recoltare de sange pentru analize si dupa nu am patit nimic.

| pagliaci a răspuns:

Prostia la mama ei acasa

| Celula44 a răspuns:

Nu! gandeste putin. cum sa iti faca vaccin cand ei iti IAU sangele? simptomele sunt normale, mai ales daca te-ai speriat. data viitoare i-ati o ciocolata ca sa iti dea putina energie...

| sammie a răspuns (pentru Celula44):

'' i-ați o ciocolată ca să-ți dea puțină energie ''

Ca să nu îi scadă glicemia.

| Celula44 a răspuns (pentru sammie):

Esti prost frate tu crezi ca asta care crede ca la analize ii da vaccin covid stie ce e aia glicemie laughing)

| Alinuța00 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, de fiecare dată când mi se ia sânge, mi se face rău, e complet normal.Acum că știi ca ți se face rau, înainte să ți se mai ia, spune că ai problema asta si cel mai probabil te vor pune sa stai întins pe spate, in asa fel stările vor dispărea.Si să nu fii agitat in momentul în care ți se ia, daca esti, o să fie nevoie să te înțepe de mai multe ori si e neplăcut așa.

| Ioanagnv90999 a răspuns:

Buna, Este perfect normal happy