| GheorgheGino a întrebat:

Am fost diagnosticat cu parafimoza cu edem penian si doctorii nu vor sa ma trateze...Am fost saptamana trecuta la spitalul urologic Panduri si medicul de acolo am primit tratament si m-a spus daca nu trece in cateva zile sa ma duc la Sf.Ioan.Intre timp s-a umflat mai rau edemul.Doctorul de acolo care m-a trimis mi-a spus ca este urgenta, intre timp luasem contact si cu medicul de familie care m-a indrumat la urgenta.
Astazi m-am dus la Sf.Ioan si mi s-a ras in fata spunandu-mi ca nu este urgenta si ca pot sta asa.
Mi s-a umflat edemul destul de mult si in partea stanga da sa se sparga iesind usor un lichid din el, ce pot face pana joi? Joi mi-am facut programare la un medic urolog privat daca toti ma refuza...Este un disconfort foarte mare si la urinare am usturime.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am stiut ca este acelasi spital, cu alta denumire, fiindca sunt plecata din tara de f multi ani, dar il cunosc personal pe dr. Badescu, de aceea l-am recomandat.

PS Sunt doamna happy

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau ca ai ajuns atata de grav, daca ti-ai fii tratat fimoza de acum cativa ani, nu ajungeai la parafimoza si edem.
Mergi la privat sa te rezolve, ca nu-i de gluma cu penisul afectat.

Uite un urolog extraordinar in Bucuresti:
Dr. daniel liviu BADESCU de la Spitalul Clinic Prof.Dr.Th.Burghele
https://burghele.ro/medici/

aici sunt reviurile lui:
http://www.sfatulmedicului.ro/medici/dr-daniel-liviu-badescu_3566

| GheorgheGino explică (pentru Violleta2022):

Medicii de la Panduri nu opereaza.Am fost vazut de un medic de acolo si m-a trimis in alta parte.Nu am avut fimoza, doctorul mi-a spus ca am inceput de fimoza.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GheorgheGino):

Eu te-am trimis la Spitalul Burghele, nu Panduri!
Iar parafimoza este de fapt o complicatie a fimozei netratate!

| GheorgheGino explică (pentru Violleta2022):

Domnisoara sau doamna, burghele este fostul panduri...doar ca s-a schimbat denumirea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GheorgheGino):

Nu am stiut ca este acelasi spital, cu alta denumire, fiindca sunt plecata din tara de f multi ani, dar il cunosc personal pe dr. Badescu, de aceea l-am recomandat.

PS Sunt doamna happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Depune reclamatia la Colegiul medicilor pe numele acelui medic iresponsabil. Esti si tu in situatia de a fi despagubit in cazul in care penisul tau va ramane cu sechele definitive din cauza interventiei tardive.
https://www.b1.ro/......07781.html
Multa sanatate!

| GheorgheGino explică (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu numele medicului, spitalul era in carantina si toti erau in costume.Cei de triajul epidemiologic mi-au spus ca urgenta inseamna ceea ce pune viata in pericol, dupa ce m-am lamurit cu ei ca toti medicii m-au trimis la spital, ei m-au luat la misto.Nu stiu pe ce nume pot face reclamatie, spitalul acesta este considerate unul dintre cele mai proaste..crede-ma ca am vazut foarte multe nereguli si cum sunt tratati cei in cazuri mai grave decat mine...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic. Acum la spitalele de stat te dă afară.

| doctorandus a răspuns:

Bolile nemortale nu mai sunt tratate până nu trece starea de urgență. Medicii trebuie să prioritizeze cazurile foarte grave și nu mai au timp de banalități.

| Alverto a răspuns:

Îmi pare rău frate, la cat de disperați sunt cei de la spitale în zilele acestea, nu am înțeles și nu prea știu despre ce vorbești, dar îți recomand să pui apa rece sau gheață acolo