| lorelay1994 a întrebat:

Am fost diagnosticata cu tiroidita cronica autoimuna dar nu am nici un simtom...ce ati putea sa imi spuneti despre aceasta boala? ....stiu cate ceva despre ea dar as fi vrut mai multe informatii. de 3 ani am asta si nu s-a agravat dar nici imbunatatit nimic,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

AM VRUT SA TE AJUT PRIN EXPLICAREA ACESTUI DIAGNOSTIC FIINDCA EU AM FOST DIAGNOSTICATA CU GUSA NODULARA SI AM CITIT TOT CE AM GASIT DESPRE TIROIDA DAR E MULT DE SCRIS.ASA CA, ITI PUN DE UNDE SA TE DOCUMENTEZI: Intra pe GOOGLE si scrie exact diagnosticul; da cautare si iti apar cateva siteuri. Cauta acolo unde scrie "cauze si tratament", Daca tu ai asemenea probleme e foarte posibil ca si alte persoane din familie de sex feminin sa aiba aceeasi boala.

| lorelay1994 explică (pentru etudor):

Multumesc mult pentru ajutor