| Yaloomano a întrebat:

Am fost ieri la o piscina unde era mult clor.Am stat cam 8 ore acolo.Stateam aproximativ o ora in piscina si dupa faceam o pauza la sezlong. Faza e ca eu nu aveam ochelari de inotat si deschideam ochii sub apa. Dupa ce am plecat am inceput sa vad altfel ca de exemplu daca ma uitam la un bec vedeam niste culori ca unfel de aura.M am uitat acum 10 minute in oglinda sa vad daca am ceva la ochi si am vazut ca mi s-a format ceva dar nu pot sa explic.
Va rog sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimceshtiitu a răspuns:

Prima data fă-ți un consult medical. E normal sa vezi o aura. Cel mai Rău lucru e sa îți scadă claritatea vederii. Și eu cabd eram mic făceam chestia asta și acum port ochelari. Aura este emisa de ochi pentru ca are prea multa apa și lumina se (am uitat cuvântul) (cred:fragmenteaza) într-un curcubeu.
Dacă încă vezi clar Nu îți mai deschide ochii.
Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| MrZenon a răspuns:

Posibil oi obținut o mică problemă în vizarea ochi - clor. Pot spune căci această senzație pe care o ai va dura cel mult 3 zile, fără să mai înoți în bazinul cu apă...