| BUBULINA a întrebat:

Am fost la dentist, mi-a scos nervul si mi-a pus pansament, am dat un milion, si inca nu este gata maseaua, mai trebuie sa vin 2 -3 sedinte, oare si sedintele urmatoare imi cere bani? Oare cat ma costa o singura masea?

A mai spus ca trebuie sa imi scoata maseaua de minte si ca acesta ma costa 150, dar la cealalta nu a zis cat ma costa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca n-au tarifele afisate trebuia sa intrebi. Sunt banii tai si n-ai de ce sa te jenezi. Mi se pare cam scump, ai putea sa te interesezi si in alta parte. Ti-as putea recomanda un cabinet particular, dar in privat ca sa nu fiu sespectat de reclama.

| CosteaVlad a răspuns:

150 ca să-ţi scoată o măsea? Aoleu... mai bine iei patentu şi ţi-o scoţi singură big grin. Păi cred că per total o să te ajungă undeva cam pe la 5 jumate - 6, în cazul în care dentista aia continuă sa procedeze conform principiului buzunarelor fără fund. Şi totuşi se poate şi mai rău, mama a dat vreo 15 milioane ca să-i pună la punct dinţii şi măselele, şi cunosc şi cazuri că au dat şi 30-40, aşa că în concluzie cam astea sunt sumele în ceea ce priveşte sectorul stomatologie, sume exagerate după părerea mea, dar asta e.
Sfat: Nu aşteptaţi să vă doară măseluţa, cum sesizaţi că v-a apărut o căriuţă, cât o fi ea de mică, daţi fuga la dentist; scăpaţi şi uşor, şi ieftin, şi nu mai aveţi treabă. happy

| Dentist.ro a răspuns:

Depinde de medic... Unii mai buni nu mai iau alti banii, altii iau... Cat despre pret, mi se pare ok. Eu am auzit de 2-3 milioane la medici buni.,

| Didii15 a răspuns:

Si eu mi-am scos nervul de la o masea. E adevarat ca trebuie sa mergi la mai multe sedinte.Este necesar pentru a curata bine maseaua, sa nu mai ramana nervul acolo:*. Eu am fost la vreo 4 sedinte.Si m'a costat totul 150 lei

Cat despre maseaua de minte. daca nu ti'a crescut si nu incurca cu ceva.nu are de ce sa ti'o scoata!straight face

Take care!

| Didii15 a răspuns:

Vlad_bv nu e vorba de scos. e vorba de nerv.de ce sa scoti o masea daca o poti pastra?hee heeMai bine o masea fara nerv.decat o gaurahee hee; x

| arabela_9342 a răspuns:

Trebuie sa intrebi la cabinetul respectiv cat costa cu totul, iar in ceea ce priveste molarul de minte nu cred ca medicul respectiv ti-l scoate degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic da m-a costat 150 lei pe mine si trebuie sa mai merg in 13 septembrie 2010 la dentist la control dar chestia avantajoasa nu m-a durut anestezia locala mi-a facut-o in dinte nu tot anestezicul dar putin m-a durut la sfarsit nu stiu ce sa zic mi-a dat ca antibiotic zinnat va rog stiti careva daca zinnat are penicilina ca eu sunt alergic va rog sa imi ziceti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai am dat 200 ron pentru scos nervul si plomba pe canale la un molar... data viitoare imi pune plomba definitiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat dai, atat primesti. Nu va mai zgarciti la bani ca voi veti avea de suferit. Adica dintele vostru, care in cazul unui tratament gresit sau neglijent va fi afectat.

| roxy_8223 a răspuns:

Si eu am avut un caz similar dar am platit 1 milion jumate prima data si m-am dus de vreo 3-4 ori si nu a mai trebuit sa dau bani.aici depinde si de doctor