| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am fost la dentist si dupa 2 saptamana de stat cu un pansament in masea, acum l a scos si a constatat ca ma doare si ca trebuie scos nervul. mi a pus arsenic ca sa omoare nervul si intr-adevar m a durut cam o ora dupa dar acum mi a trecut.joi crede ca poate sa scoata nervul.doare? adica am mai avut o masea la care mi a bagat un fel de tubuletz pe canal si apoi la scos se poate sa mi fi scos un nerv atunci? pentru ca nu am simtit durere. oricum la voi cum a fost?
multumeschappy

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Ma durut. insa a fost bine ca atunci cand m-am dus la ea nu mi-a spus ce imi face, adica nu ma speriat ca sa zic asa.ma durut si dupa accea am aflat ca mi-a scos nervul. a fost mai bine deoarece nu am fost panicata ca sa zic asa acum depinde si de persoana big grin

| SnakeTheChaos a răspuns:

Paiscoate un fel de penseta mai mica nervul, dar inainte iti face anestezi cu un spary si nu te doare deloc doar o sa iti spuna dupa ce til scoate " Gata!" si tu o sa zici " Chiar? N-am simtit nimic" am experienta!
Funda te rog! 1

| anonima17 a răspuns:

Eu personal sunt speriata de orice doctor dar in special de dentist: am avut o experienta neplacuta sad cand trebuia sa imi scot o masea si doctorul a tras cu un fel de cleste de dinte si a fost groaznic. si de durere am lovit cu piciorul un dulap care era langa mine...