| 1Chris1 a întrebat:

Am fost la dentist pentru a-mi pune o plomba, mi-a curatat acolo caria, si mi-a pus o anumita compozitie alba, si saptamana viitoare imi pune plomba, insa azi m-am jucat cu un prieten si m-a lovit in dinte...acum ma cam doare si simt ca s-ar misca. Ce-i de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gelutzu78 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci prea mare grija cand ti sa zdruncinat dar daca durerea se acutizeaza maine dimineata te duci la urgente sa se uite un medic specialist pana cand ai programare la medicul tau