| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, in urma cu 2 saptamani, am fost la stomotalog, aveam un dinte foarte cariat, mi-a curatat caria si mi-a scos nergul, (nu aveam plomba definitiva) si puteam sa mestec si sa beau rece fiindca nu ma durea maseaua, ieri am fost la stomatolog (tot cu acel dinte), pentru ca trebuia sa imi faca plomba definitiva, mi-a facut plomba definitiva, dar problema e ca de ieri de cand mi-a facut, acel dinte ma doare daca mestec sau beau rece, de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi inapoi si intreaba-ti dentistul!

| timidu89 a răspuns (pentru Bula):

Eu unul m feresc sa lucrez cu cei la inceput de cariera. Si ma feresc de cei ce au cabinete private la urgenta ca dracu de tamaie.

| darrio2007 a răspuns:

Intreaba dentistul.

| Lioana a răspuns:

E posibil sa fi ramas o bucată de nerv, iar plomba definitivă îl apasă cand mănânci. Plomba nu e etanșă dacă te doare și la rece.

| timidu89 a răspuns:

Daca chiar ti-o scos nervul nu ar trebui sa te mai doara deloc. O fi gresit cu scosul nervului, alta explicatie plauzibila nu vad sa existe. Daca era vorba de dinti sensibili, nu te durea doar unul. Si nu ar trebui sa te doara la mestecat. Suna medicul si spune-i sa vezi ce zice.

| king5151 a răspuns:

Te doare cum te durea inainte sa te duci la dentist sau mai putin?

| sparklingqueen a răspuns:

Intreaba-ti stomatologul ce poate fi.

| Stefan927 explică:

Nervul*