| EpurescuAlexandra a întrebat:

Am o problema cu o masea si ma gandesc ca poate cineva s-a confruntat cu o astfel de situatie. In partea stanga jos am un molar plombat de vreo 4 ani cred care initial era o carie foarte adanca. A inceput sa ma doara de vreo saptamana, dar nu o durere constanta. Ma doare doar in momentul cand calc pe ea si cand mananc. Daca calc pe ea de mai multe ori, durerea dispare. Dupa 1-2 minute daca incerc iar sa calc pe ea din nou apare durerea si iar trece. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa mergi la medicul dentist. Pot exista diverse sensiblitati dentare fara sa fie neaparat o problema patologica, dar avand in vedere ca maseaua a si fost anterior cariata, nu stii ce se poate ascunde sub plomba. Better safe than sorry.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru StefanChriss):

De regula se ascunde o punga de puroi.

1 răspuns: