| Andreea_Andre_2000 a întrebat:

Am fost la dentist si mi-a plombat măseaua din cauza ca am avut obrazul drep amorțit am început să mă mușc de el cu dinți înăuntru, după ce a dispărut amorțeală mi s-a umflat obrazul si rănile care le-am făcut în gura mă ustură. Va rog să îmi dați un sfat sau ce se întâmplă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

E o inflamație după solicitarea mecanica.
Își revine.

| PeFuga a răspuns:

Trebuia sa astepti sa te dezmortesti înainte sa mănânci. Oricum, o sa treacă de la sine intr-o zi-doua daca o lasi in pace.

| Andreea_Andre_2000 explică:

Si acum mi s-a umflat mai mult