| Gabriela_2162 a întrebat:

Am fost la dermatolog, pentru acnee usoara mi-a recomandat brevoxyl si sebium de la bioderma(sapun). Insa dupa 2 luni de tratament zi de zi nu prea a dat rezultate. S-au mai uscat dar tot acolo sunt. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Incearca ceva natural, crema cu extract de melc de la Herbagen, iti hidrateaza si fata si iti dispar si urmele de cosuri, eu asta folosesc si ma bucur c-am descoperit-o

| DonMecanico a răspuns (pentru danielaxyz):

Boss, de unde pot cumpara si eu aceea crema, cam cat costa? si in cat timp ti-a dat rezultate? de a scapa de pete

| danielaxyz a răspuns (pentru DonMecanico):

O gasesti la plafar, dar am vazut-o si in Kaufland, are 100 ml si costa aproximativ 40 lei, da rezultate dupa o saptamana, doua, depinde si cat de vizibile sunt petele, daca o folosesti seara de seara, eu am folosit-o si iti garantez rezultate

| DonMecanico a răspuns (pentru danielaxyz):

Este bun si pentru tenul gras? daca e sa mi-o cumpar o folosesc seara de seara!, dar daca o cumpar vreau neaparat rezultate pentru ca, costa si mult adica e un pret mare pentru mine acum, mai ales ca mi-am cumparat atatea creme, am pierdut atata timp pe niste creme si altele si le tin de pomana.

| danielaxyz a răspuns (pentru DonMecanico):

E buna pentru orice tip de ten,si eu am tenul gras,daca vrei poti sa-ti dai cu ea si dimineata dupa ce te speli pe fata,dar eu una nu-mi dau daca ies din casa, nu-mi place sa ies cu fata unsuroasa(desi intra in piele, nu se cunoaste), dar sunt zile in care imi dau si in cursul zilei doar daca stau in casa
mie pretul mi se pare foarte bun, avand in vedere ca are 100 ml(majoritatea cremelor au 50 ml si costa in jur de 30 lei), in plus iti ajunge o luna jumate zic eu

| LovelyPuppyEyes a răspuns:

Zynerit.era, acnesol si crema de la Uriage sunt eficiente.Nivea visage young clean deeper, am folosit, folosesc si voi folosi:X... e ft buna, recomand.Clarisil este pentru orice tip de ten.Skinoren(Este o crema pentru cosuri o poti gasi si in farmacie, cand am cumparat eu costa vreo 20 lei) este super, eu zic sa le incerci pentru ca sunt foarte bune, acum nu mai am nimic pe fata. succes :* funda?