| gosuRobert a întrebat:

Am fost la un computer tomograf si an primit acasa un CD cu pozele facute si cand ajung acasa vad ca toate fisierele sunt in format FILE si nu stiu cu ce sa le deschid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Format file? ce extensie au?
Vezi sa nu fie arhivate...

| gosuRobert explică (pentru stpu):

Imi arata ca si cum nu le-ar reunoaste nici un program si cand dau la proprietati scrie ca au extensia FILE(type=FILE).....am si eu notiuni in IT dar nu am mai intalnit asa ceva...pe husa cd-ului scrie Program Dicora dar am cautat si e imposibil de gasit programul asta.