| edweed a întrebat:

Am fost la vaccinare antirabica dupa aproximativ 6 zile dupa incident.
la medic mi s-a spus sa nu beau cola, sa nu consum alcool, sa nu mananc ciocolata si sa nu fumez, insa eu am fumat (nu cat inainte (1-3 tigari) ). oare am sa turbez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba de turbat aici, ci de complicatiile majore care pot apare in urma vaccinului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, dar corpul tău se chinuie cu vaccinul la care se adaugă fumatul tău,

| Bizon95 a răspuns:

Orice vaccin baga un stres in organism din cauza ca practic vaccinul contine respectivul virus/bacterie/microb dezactivati (morti) dar in cantitate mare ca sa forteze organismul sa raspunda si sa produca anticorpi, asa ca de multe ori, chiar apar simptomele bolii respective

ori daca tu in acelasi timp stresezi organismul cu otravuri, atunci s-ar putea sa iti fie si mai naspa!