| AlexXx90 a întrebat:

am si eu o problema sau mai multe. Sa incepem cu inceputu.
1.sunt obosit si namchef de nimic
2.sunt stresat
3.ma enervez foarte repede
4.imi tremura mainile
5.bat foarte des din picor
6. n-am rabdare
Am 19 ani si vreau sa va spun ca nu consum foarte mult aclool, nu manac ciocolata, nu beau suc coca cola, nu beau cafa deloc si de fumat fumez dar mai rar. 1 pachet de tigari pe saptamana.

Daca stie cineva ce as putea sa am sau ce tratament sa iau. please help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Cred ca suferi un pic de depresie si totodata fiind baiat si in toiul dezvoltarii tale ai un surplus de energie care trebuie consumat cu un sport, un hobby, o activitate pe care s-o faci in fiecare zi. Bea ceai de tei ca te mai calmeaza. Sfatul meu e sa-ti faci un program zilnic cu activitati, sa mananci sanatos si sa iesi cat mai des afara din casa. Lupta impotriva lenei si nu-ti face griji de lipsa rabdarii ca nici un baiat de 19 ani n-o are.

2 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

E pe baza nervoasa. ai anumite ticuri. incearca sa te linistesti. ia-ti un animal de casa, un caine sau o pisica de care o sa ai grija. fa-ti o prietena eventual. iesi afara si socializeza, plimba-te in parc. iesi cu bicicleta, rolele. bafta

| AlexXx90 explică:

Animal de casa am. si pisica si caine si porumbei si iepuras.cu prieteni ies 1 data sau de 2 ori pe saptamana. si prietena n-am momentan.