| almaz a întrebat:

Am fost lovit foarte puternic în față acum un an de zile în urmă, s-a umflat și s-a invinețit, totul s-a tratat de la sine cu timpul, dar umflătura mai este și azi, după un an de zile, nu-i așa tare cum era prima lună dar oricum. La ce medic să plec la control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Te duci la medicul de familie, care te trimite la specialist.

2 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Prima data iti recomand o radiografie, e posibil sa fie afectata si structura osoasa a fetei. Apoi este posibil sa fie si un hematom mai adanc.

| almaz explică (pentru CLCQ):

Păi și la care specialist să plec? ca să mă îndrumeze la radiografie, apoi la alte chestii și într-un final să-mi dea tratament...

| KodrutZ a răspuns (pentru almaz):

Te duci la medicul de familie, care te trimite la specialist.