| karinne94 a întrebat:

In aprilie am facut anti-tetanos si anti-rabic iar acum cateva zile m-a muscat foarte putin un caine dar nu a curs sange doar s-a invinetit si acum nu se mai vede nimic.Trebuie sa ma duc din nou la boli infectioase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nevoie, nu a fost o plagă deschisă.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Nu mai trebuie sa faci eficacitatea este 5-10 ani.Ai grija de tine!

| Raniia a răspuns:

Nu mai trebuie sa faci, eficacitatea este 5-10 ani.Ai grija de tine!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu! mai ales daca nu a curs sange n-ai de ce sa-ti faci probleme! happy

| Andrei4Lol a răspuns:

Daca zici ca ai facut vaccinuriile nu..Mai ales ca nu a curs sange ..asta inseamna ca doar tea "ciupit" putin pe piele.