| Casper003 a întrebat:

Salut, in urma cu cateva ore, cainele meu in varsta de 3 luni, m-a muscat, este corcitura de ciobanesc belgian cu labrador, deci are forta, cainele l-am vaccinat in urma cu o luna, eu m-am vaccinat la sfarsitul anului, adica vaccinul de sfarsit de clasa a 8-a, rana nu este cine stie ce, am dezinfectat cu spirt bine, dupa muscatura am apasat pe rana sa curca sange, dupa iar m-am dezinfectat, cainele e sanatos 100%, ce neplaceri ar putea sa apara daca nu fac vaccinul anti rabic? PS. Maine ma duc la doctor, vreau sa stiu doar de curiozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Shavoo a răspuns:

Eu cred ca doar te-a zgariat putin cu dintisorii aia de lapte happy

| Casper003 explică (pentru Shavoo):

A intrat doar un colt, nu a intrat mult dar e un pic adanca, e pe antebrat

| Shavoo a răspuns:

Eu nu mi-as face griji happy

| Prieten a răspuns:

Nu ai ce sa patesti, daca cainele e vaccinat si sanatos.Sa te bucuri de el in continuare

| ChippyTFC a răspuns:

Daca e vaccinat cu toate alea la zii nu ar trebui sa iti faci probleme