| GarryOfLivia a întrebat:

Deci luni seară am fost operat de apendicita, operația a mers bine, nu m-am mișcat nu nimic, am stat in spital până sâmbătă, timp cât m-am simțit groaznic (amețeală vărsături dureri de cap, tot) si durerea de cap si ameteala au continuat pana in seara asta (luni), asta se întâmplă când stau în picioare sau pe scaun si voiam să întreb dacă e normal pt ca mi se pare că a trecut mult timp de lunea trecută și nu pot să stau jos din pat foarte mult pt ca amețesc si ma doare capul destul de tare (nu mai am senzații de vomă). Am încercat și să mă mai plimb ieri dar nu m-a ajutat, azi am stat toată ziua în pat dar parcă e la fel când mă ridic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O dumnezeule, o saptamana in spital pentru o operatie atat de minora?
Cred ca esti tare speriat, ca apendicita se rezolva imediat si in 2 zile ar fi trebuit sa fii acasa.
Ametelile le ai de stat prea mult in pat, misca-te, plimba-te, nu fa efort fizic si nu ridica, dar nu mai sta in pat, ca de aia esti ametit!
Varsaturile sunt posibil de la ceea ce ai mancat, atentie, tine un pic de regim alimentar (supe de legume, mancarica sanatoasa de casa, dar fara prajeli si carne grasa) si bea ceai, fara sucuri de nici un fel, fara apa minerala, fara alcool.

| SkyPilot a răspuns:

Tot ce descrii este de la anestezie. Esti mai sensibil. Nu ai ce sa faci. Odihneste-te, dormi cat de mult poti. Va trece.

| cristimihailov a răspuns:

De ce naiba nu chemi salvarea?
Sau sa mergi la spital?

| cristimihailov a răspuns:

Nu totul se rezolva cu soare si miscare.