| StefanDrg a întrebat:

Am fost pentru prima oara la un salon de bronzare ( solar ) si inainte sa intru in aparat, am uitat sa-mi pun ochelarii de protectie, 6 minute a durat sedinta si am tinut ochii inchisi, dar i-am mai deschis cateodata. Nu am spus nimic personalului de acolo. Este vreun risc? Tot patii ceva la ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tiopevuz a răspuns:

Nu i problema

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nici eu nu prea imi pun ochelarii. Daca stam sa ne gandim bine suntem pusi sub niste reaze care ne pot provoca probleme gen xancer si ne expunem minute bune nu cred ca 6 min in care ai stat cu ochii inchisi te va afecta mai mult decat mersu des la solar sa iti bronzezi pielea aia sa iti fie ultima grija

| Tiopevuz a răspuns:

Nu e nici o problema, nu la toate sloanele ti se ofera ochelari de protectie, eu faceam fara

| StefanDrg explică (pentru Tiopevuz):

Mi-au oferit ochelari de protectie. I-a lasat pe scaunul din camera, ea a iesit si mi-a zis cand sunt gata, sa intru in aparat si sa-mi pun ochelarii. Am uitat sa ii pun si am intrat asa in aparat si i-am dat drumul

| Tiopevuz a răspuns (pentru StefanDrg):

Nu i problema