| Innsbruck a întrebat:

Am fost recent la ginecolog, si mi-a facut ecograf. A spus ca pozitia vaginului/uterului(nu mai stiu sigur) cand stau culcat se modifica, sta diferit fata de cand stau in picioare. Nu imi amintesc cum i-a zis, stie cineva ce denumire ar putea avea?
Sau care e diferenta dintre un vagin/uter normal si unul care isi schimba pozitia cand stau culcat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Uter retrovers.
Gasesti mai multe informatii aici:
http://www.seximus.ro/articole/uter_retrovers.php

| KAMO1 a răspuns:

Nu sunt profesionist dar nu este diferenta dintre vagin si uter.

| anamariarot a răspuns (pentru KAMO1):

Cum să nu fie diferență?