| ChristianMihai11 a întrebat:

Am fumat un an și un pic și recent m-am lăsat. Întrebare:
1.Mi se vor curăța plămânii?
2. Dacă da, în cât timp?
Menționez că fumam zilnic, în jur de 10 țigări, câteodată mai puțin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,foloseste acetilcisteina pastile. Gasesti in farmacie. Este un supliment pentru detoxifiere

| Sonia822 a răspuns:

Intra pe aquanano si cumpara ulei de negriol (chimen). Au cea mai buna metoda de obtinere. Bea o lingurita inainte de culcare. E rau la gust, inghiti si bagi imediat o piersica, sau putin suc de portocale. Face foarte bine, curata plamanii, si e antitumoral! Sau incearca orice altceva, naturist, ce curata plamanii, te-ai chimizat suficient.