| Burcix a întrebat:

Am fumat timp de vreo 5 ani cam jum de pachet pe zi si m-am lasat de tigari de o luna imi pteti spune daca plamanii mei se vor curata de la sine si daca vor fi ca noi? cineva care cunoaste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Fishhh a răspuns:

Ca noi nu vor fi niciodata, da in orice caz o sa arate mult mai bine decat daca continuai sa fumezi. Tesuturile se regenereaza incet incet

| astra a răspuns:

Ha, poti s astepti mult si bine. Abia dupa vreun an sangele incepe sa circule normal, iar din cate stiu eu dupa vreo 15 ani te refaci aproape complet...

| Burcix explică:

Am 23 de ani.nu pot zice ca am fumat in astia 5 ani chiar in fiecare zi 10 tigari.primi doi ani am fumat ocazional poate 10 pachete pe an.iar in ceilalti 3 am mai facut pauze mici dar in general in ultimul timp am fost fumator inrait.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Burcix):

Cum ai reusit sa te lasi? si eu vreau sa ma las si nu poootcrying

| Sakura99 a răspuns:

Dupa o luna nu, dar cu timpul sa-r mai schimba in bine dar niciodata nu vor fi ca noi.