| andy_8797 a întrebat:

Am gasit o pata de sange pe chilot, dar nu mare... Deci foarte putin sange. E menstruatia, nu? E normal asa putin? Am 12 ani... Mi - e frica oarecum, toate colegele au inversul problemei mele. :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E doar inceputul menstruatiei, stai linistita. O sa continuie acum sau luna viitoare. Inceputurile sunt mereu mai "timide".

Răspuns utilizator avertizat
| andre999 a răspuns:

La fiecare femeie mensruatia vine diferit ( la unele mai mult sange la altele mai putin )nu e cazu sa te ingrijorezi.

| Ea12345 a răspuns:

E ceva foarte normal.La varsta asta, prima pata de sange inseamna transformarea ta intr-o mica,, femeie". Nu conteaza ca e o pata sau e abundenta, se va regula in timp.happy

| dulcik a răspuns:

Da se pare ca o sa iti vina menstruatia.Nu te ingrijora si sa nu iti fie frica e un lucru normal si obisnuit.

| cucalic a răspuns:

E foarte normal.nu te speria stai linistita. pune-ti pe chilot un tampon.numa bine

| Mirii (:. a răspuns:

Nu cred ca e vreo problema mai ales ca e prima data happy. Cel mai bine e sa-i spui mamei tale. Ea iti v-a stii raspunde mai bine happy.

| Baiaaanca a răspuns:

Da, la inceput asa e.Nu te speria, o sa te obisnuiesti pana la urma. Spune-i si mamei tale.

| sssSnake a răspuns:

Vorbeste cu mama ta! happy e cel mai binebig grin

| larrii a răspuns:

Da, e menstruatia. Prima oara cand iti vine nu curge cu galeata ...doar asa putin big grin mai ales ca ai si 12 ani. cam asa mi-a venit si mie. Sa nu iti fie frica, orice femeie trece prin asta o data si o data in viata...

| AdrianaCatalina a răspuns:

Da. e normal sa-ti vina putin oricum n'are de ce sa-ti fie frica :*