| nsnss a întrebat:

Salut! mi-a venit ultima data ciclul pe 18 februarie si a durat 5 zile. ciclul mi-a venit normal si nu am
avut probleme. ieri am gasit pe chilot o pata de sange iar astazi mi s-a intamplat la fel dar mi-a curs mai mult. ma cam doare dar mentionez ca i au antibiotice deoarece sunt racita!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstruatii NU sunt niciodata de bun augur, denotand o posibila rana pe colul uterin, chisturi ori fibroame uterine ori chiar tumori.

Raceala si antibioticele NU au nici o relevanta sau implicare in ciclul menstruale, sau sangerarile dintre menstruatii.