| FofoBaa a întrebat:

Heii TPU:]Am o intrebare pentru fete:]ierii mi-a venit menstruatia ma durea burta si mijlocu mai putin capu de 2-3 zile pentru a doua uara (Prima am avut-o pe 27 si 28 mai 2 luni de atunci)mi-a venit am vazut o pata mare de sange dar aveam chilot roz si nu prea mi-am dat seama cand mam sters era sange mi-am pus un absorbant si sa patat.Azi nu prea mi-a curs decant putin pana acum, nu stiu ce urmeaza mai tarziu.Intrebarea mea este Daca o sa imi vina iar cum o sa imi vina in august adica in fiecare luna cum este normal sau dupa 2 luni si cum imi dau seama daca mai continua sa curga si in celelalte zile?(ma mai doare mijlocu in continuare)Funda repede am nevoie de ajutor! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dubluve a răspuns:

Menstruatia la inceput nu vine regulat si ca sa iti dai seama cand iti vine te sfatuiesc sa-ti pui absorbant de zi...ca sa nu te mai doara pune niste gheata sau fa putina miscare la mine functioneaza mersul cu bicicleta...winking