| Dan24dan a întrebat:

Am gastrita cronica a mai avut cineva ma puteti ajuta v-ati vindecat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anastasie a răspuns:

Da,a generat de la Helicobacter Ph.....am făcut tratament cu 2 antibiotice și am luat și Emanera pentru floră

| Dan24dan explică (pentru Anastasie):

Buna in cat timp te-ai vindecat de gastrita si unde aveai dureri me mine ma doare in zona

| Anastasie a răspuns (pentru Dan24dan):

După tratamentul de o săptămână mă simțeam mult mai bine. Emanera luat dimineața pe nemâncate te v-a ajuta mult. cel mai mult mă durea jos între ultimele coaste la mijloc și spre stânga.
Mi-am făcut analize, ecografie.am si colon iritabil.
la analize vede dacă ai bacteria Helicobacter Ph. și trebuie tratată imediat pentru că în timp faci ulcer, perforează pereții stomacali.