| anonim_4396 a întrebat:

Am grasime in jurul gatului si vreau sa-mi dati niste exercitii pentru gat.
Si ce trebuie sa mananc si ce nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Din păcate grăsimea nu dispare localizat. Cu alte cuvinte, nu ai cum să elimini grăsimea dintr-o anumită zonă lucrând mușchii din zona respectivă. Indiferent ce exerciții ai face, corpul decide singur din ce depozite de grăsime va arde.

Este un lucru cunoscut din 1971, în urma unui studiu făcut pe tenismeni profesioniști. Dacă grăsimea s-ar fi ars în zona în care mușchii sunt cei mai solicitați, atunci mâna dominantă a tenismenului ar fi trebuit să aibă mult mai puțină grăsime decât mâna cealaltă.
Studiul nu a determinat însă nici o diferență între nivelele de grăsime ale mâinilor, rezultând că grăsimea nu se arde localizat.

| CuriousStuff a răspuns:

Sigur e grasime? Grasimea doar in jurul gatului nu se prea intalneste, daca ai grasime peste tot, da, dar doar localizat acolo, nu. Analize ai facut pana acum? Si mai exact pentru tiroida?
Multa sanatate.

| anonim_4396 explică (pentru CuriousStuff):

Sunt slab, dar am burta

| Denisa222255555 a răspuns:

Meniul tau va fi de ori ce fel de mancare doar odata la o ora sa mani sanata ma refer sa iei castraveti si ii pui cu otet aceasta iti va trece peste o sapt de oare ce mintreoxul + fanstiloca= acid stritogramic si vei scapa de grasime.