| anonim_4396 a întrebat:

Am hemoroizi cauzati de mancat in exces de ardei iuti, cam de 7-8 zile am aceasta problema si ma enerveaza enorm, ca vad ca nu am scapat inca. Folosesc crema proctoliz med da nu stiu, nu pare eficienta crema.Ce ar trebui sa fac sa scap? Sau in cat timp dispare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ardeiul uite doar ți-a arătat problema. Sunt supozitoare anti.

| Bruno92 a răspuns (pentru sadrian46):

O luna am mancat ardei foarte iuti, zilnic.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu ai facut hemoroizi de la ardeii iuti, stai linistit, ardeii iuti pot in cel mai rau caz sa te irite daca ii ai deja. Probabil i-ai facut de la o dieta saraca in fibre.

In mod normal ar trebui sa treaca in cateva zile acasa, la tine ai zis ca e de o saptamana deci ar trebui sa faci o vizita la medicul de familie cat mai repede pentru ca pot aparea si complicatii.

| Bruno92 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Am mancat o luna de zile, zilnic mancam cate 3-4 ar putea fi si de la sedentarism.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Bruno92):

Dupa logica ta mexicanii au toti hemoroizi, de la gradinita pana mor.

E posibil si de la sedentarism dar am o presimtire ca e dieta.

| Bruno92 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Da e posibil sa fie de la dieta.

| claudiuliceulmilitar a răspuns:

Stai liniștit va dispărea, continuă să iei acea cremă dar ar trebui să consulți un medic!