| Anonimow a întrebat:

AM hipospadias, 19 ani...sunt operat de vreo 6 ori iar ultima operatie a avut loc acum 2 ani si a fost si cea "reusita" adica s-a prins fistula.Problema principala e ca in locul unde era fistula au inceput sa imi apara un fel de bubite in piele care la atingere simt ca ma ustura.Nu intreb daca a mai patit cineva asa pentru ca stiu ca nu toti au norocul de a avea hipospadias.Daca stie cineva ce ar putea fi mersi. Oricum sper sa imi raspunzi u Brigaela. Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fie o reactie la firele chirurgicale folosite. E bine sa te vada urologul care te-a operat.

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

Nu are cum sa fie asta pentru ca alea s-au topit demult...e bine sa iau un antibiotic cv?

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

Imi ia vreo 8 ore sa ajung la urologul care m-a operat....adica dr. basca...

| Brigaela a răspuns (pentru Anonimow):

Nu e bine sa iei antibiotice, trebuie sa ajungi la un urolog (altul daca nu poti ajunge la cel care te-a operat)

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la medic, ai nevoie de un diagnostic corect și tratament.
http://www.hipospadias.ro/
Mare grijă la igiena intimă.
Sănătate.
Pa, pa.