| Anonimow a întrebat:

Am facut 4 operatii de hipospadias care nu au reusit dar la varsta de 17 ani am facut inca una si s-a prins fistula....probleme e ca dupa 1 an de la operatie eu simt in zona operatiei un fel de usturime si disconfort, mai ales dupa ce ejaculez. Daca stie cineva cauza va rog raspundeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai o infectie. Ar trebui sa te vada un urolog

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

Ai idee ce mi-ar putea face daca am infectie? adica mi-ar putea da tratament banuiesc nu?

| Brigaela a răspuns (pentru Anonimow):

Da, iti va da un tratament cu un antibiotic (pastile) potrivit infectiei diagnosticate

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

K mersi frumos de raspuns... daca nu primesc unul mai bun de la o pers care ar putea sti exact ce am iti dau funda happy

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

Totusi crezi ca e posibil ca eventuala infectie pe care o am sa tina atat de mult adica 1 an? nu ar fi trebuit sa dispara?

| Brigaela a răspuns (pentru Anonimow):

Fara tratament putea cel mult sa se cronicizeze, nu sa se vindece (e practic imposibil de la sine)

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

Am mai luat eu niste antibiotice (Biseptol) astea mi le dadea si cand eram in spital....pe moment a fost mai bine dar dupa a revenit la normal.

| Brigaela a răspuns (pentru Anonimow):

Biseptolul este un antibiotic slab si trebuie luat in doza mare si timp de 3-4 saptamani ca sa vindece o infectie urinara. Il poti lua de maxim 2-3 ori, apoi microbii capata rezistenta la el si trebuie schimbat, De aceea, antibioticele NU se iau niciodata dupa ureche, ci numai prescrise de medic

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

Ma gandeam ca e ceva grav si trebuie sa trec iar prin operatie...O sa ma duc sa vizitez un doctor.

| Brigaela a răspuns (pentru Anonimow):

E o infectie pe care ti-ai agravat-o singur neglijand-o si tratand-o dupa ureche.

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

Un 'evel' al doctorului la care m-am operat mi-a dat o sonda care o dau cu ulei special si o introduc in penis pana trec de operatie sa mentin canalul ala deschis sa nu se inchide cu timpu si sa apara iar fistula. Mereu spal sonda ...tosusi crezi ca invectia s-a agravat de la ea? sa nu o mai folosesc?

| Brigaela a răspuns (pentru Anonimow):

Sonda poate fi folosita maxim 3 saptamani dupa desigilare. Dupa aceea trebuia sa-ti cuperi alta sau sa mergi sa ceri alta, nu o poti folosi la nesfarsit, mai ales ca nu ai nici o posibilitate de a o steriliza (spalarea cu ser fiziologic sau alta solutie sterila este prea putin)

| Anonimow explică (pentru Brigaela):

O arunc acum