| soffie a întrebat:

Am impresia ca o sa ma ia raceala, am cateva simptome, cu ce as putea sa le previn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaraJ a răspuns:

Hello! incearca ceai de tei, paracetamol sinus si fructe. daca nu te simti mai bine, consulta un medic. Sanatate!

| Cattleya a răspuns:

Cum a spus SaraJ, sau bea 3 zile cate 2 pliculete/zi de coldrex sau fervex

| Anthonys a răspuns:

Buna, in privinta ta nu strica o mancare fierbinte de pranz mai piperata-picanta si incearca ceva gen-ceapa, ardei iute. ajuta pentru organism si ca sa fii echilibrata imbracate mai gros sa nu iti fie frig + pontul meu sosete de lana in picioare. stai asa un timp si iti revii. o zi buna.

| CoLouRsColoUrs a răspuns:

Heikiss bea mult ceai ( nu conteaza de care, important e sa fie cald-fierbinte), stai numai la caldurica, imbracate bine ca sa nu iti fie frig, supa calda este la fel de buna. ( eu ador supa instanta [ stiu ca nu e sanatoasa, dar. laughing ] de pui sau ciuperci de la ROLTON) big grin, ferestete cat poti de frig... daca incepe sa te doara gatul poti lua de la farmacie Propolis cu vitamina C, Decasept (care este ff bun ) sau Tamtum verdehappy

Sper ca te'am ajutat si ai grija de tine kiss love struck P.S: Daca situatia se agraveaza mergi la un medicwinking Te pup happybatting eyelashes