| Jadis a întrebat:

Jumatate din clasa mea e racita si nu vreau sa ma imbolnavesc si eu. Si taicamio e racit si incepe si soramea laughing. Si eu de 3 zile incoace stranut de cateva ori pe zi, dar foarte rar. Cred ca e inceputul unei raceli. Cum as putea face sa o evit, sau sa o previn, sau sa nu se agraveze raceala? tongue Multumesc mult, ofer fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BlueDreams a răspuns:

CRed ca e epidemielaughing. Si la mine toata clasa e racita si eu de doua zile sunt cobza.Pai ce sa zic... ia vitamine manaca lamaie, ferestete de frig, mananca multe fructe si legume. pupici.

| MANDY_2679 a răspuns:

Eu mananc multa lamaie si beau limonada happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa fie cald in locurile unde stai, imbraca-te bine, in functie de vreme, evita sa consumi lichide/alimente reci/foarte reci, bea din cand in cand o cana de ceai cald, ai grija sa ai permanent mainile curate si evita pe cat posibil contactul cu persoanele bolnave.

| ina_4952 a răspuns:

Pune-ti o masca ca la doctori, si vei preveni raceala.