| AtashiNoBakaDesu a întrebat:

Am inaltimea de 1, 57. Inainte aveam in jur de 65-67 kg. Dar mi-am imbunatatit alimentatia in sensul ca desi nu tin dieta, nu prea mananc mancaruri cu ulei, multa carne sau grasime, dulciuri doar ocazional si mananc mult mai putin decat inainte. Am inceput si sa merg/alerg in jur de 3-4 km pe zi. Astfel am ajuns la 55 de kg in prezent. Dar sincer inca nu am corpul la care am visat, deci de ieri am inceput sa fac exercitii pentru abdomen, forta, cardiovasculare, etc. ( http://www.youtube.com/watch?v=RRDtQ7Zmp6c )
Deci, am 2 intrebari pentru voi.
1.Credeti ca daca ma tin de ele si le fac in fiecare zi o sa mai pot slabi?
2. Am destul de multe vergeturi. Pot sa scap de ele? O prietena mi-a spus ca si-a cumparat o crema pentru vergeturi si nu merge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| inocentiuaugustin a răspuns:

Ideal ar fi sa ai 47 kg...dar zic asa ca barbat greitatea ideala pentru tine e sa te alerge cineva non stop...pana lesini. prin pat. adica sex.

| Roxana1121 a răspuns:

Eu zic ca daca o sa te tii de toate lucrurile pe care le faci acum nu numai ca o sa slabesti, dar o sa ai o viata mult mai sanatoasa!
Si in legatura cu vergeturile...am auzit ca sunt diferite creme. unele mai scumpe altele mai ieftine...nu stiu eu spun mai bine sa mergi la un dermatolog sa vezi care.i treaba!