| AtashiNoBakaDesu a întrebat:

Am inaltimea de 1, 57. Inainte aveam in jur de 65-67 kg. Dar mi-am imbunatatit alimentatia in sensul ca desi nu tin dieta, nu prea mananc mancaruri cu ulei, multa carne sau grasime, dulciuri doar ocazional si mananc mult mai putin decat inainte. Am inceput si sa merg/alerg in jur de 3-4 km pe zi. Astfel am ajuns la 55 de kg in prezent. Dar sincer inca nu am corpul la care am visat, deci de ieri am inceput sa fac exercitii pentru abdomen, forta, cardiovasculare, etc. ( http://www.youtube.com/watch?v=RRDtQ7Zmp6c
http://www.youtube.com/watch?v=go8rGQro3dY )
Deci, am 2 intrebari pentru voi.
1.Credeti ca daca ma tin de ele si le fac in fiecare zi o sa pot slabi mai mult?
2. Am destul de multe vergeturi. Pot sa scap de ele? O prietena mi-a spus ca si-a cumparat o crema pentru vergeturi si nu merge.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"nu prea mananc mancaruri cu ulei"
Ar trebui sa consumi ulei doar in salate. E chiar sanatos uleiul. Omega 3 6 9, ai auzit?

| Almássy a răspuns:

Si eu vreau sa slabesc lasa-mi id si vorbim pe mess.eu vreau sa slabesc 6 kg in 2 luni (ce a ramas din vacanta) si putem sa ne ajutam cumva

| AtashiNoBakaDesu explică (pentru Almássy):

Ti-am trimis id-ul intr-un mesaj

| patriiiii89 a răspuns:

O sa poti slabi, ba chiar vei putea avea abdomen!
Pentru a2a intrebare nu am raspuns, sincer.

| MrMuscolo a răspuns:

Nu poti sa scapi de vergeturi! In orice caz si acum esti plinut la 1, 57 si 60 kg este foarte mult trebuie sa ai 45-50

| AtashiNoBakaDesu explică (pentru MrMuscolo):

AM AVUT 67! Dar am slabit. Acum am 55 si intrebarea mea era daca pot slabi mai mult

| Myrelutza98 a răspuns:

1. Vei putea sa slabesti mai mult.
2.Este adevarat, nu toate cremele functioneaza...
O crema pentru tratarea vergeturilor trebuie sa contina unul dintre urmatoarele ingrediente: unt de cacao, vitamina A, vitamina B.
De exemplu: ingrediente pentru a prepara crema cu unt de cacao
- 1/2 pahar cu unt de cacao
- 1 lingurita ulei de germeni de grau
- 1 lingurita ulei de caise
- 1 lingurita ulei vitamina E
- 2 lingurite rase cu ceara de albine.
Untul de Shea(2-3 ori pe zi)sau uleiul de masline(masaj zilnic pana ajungi da rezultatul dorit) si multe altele.
Succes! Sper ca informatiile aduse iti vor fi de ajutor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Myrelutza98):

La 1. ai dreptate
la 2. nu
Nu exista TRATAREA VERGETURILOR. ODATA CE LE AI NU SCAPI DE ELE.
In timp ele vor capata culoarea pielii. Repet NU SE TRATEAZA(poate doar operatie) ci doar se previn.