| AndreiCojocaru a întrebat:

am 13 ani si vreo 53 de kg si mi se pare ca sunt gras... incerc sa slabesc ....nu pot tine o dieta, dar uitati ce incerc sa fac : nu mai manac dulciuri, nu mai beau sucuri si apa minerala, nu mai mananc multa paine, nu mai manac mult ( manac doar cam o masa si o gustare), nu mai manac dupa ora 5. Credeti ca voi reusi sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Ai nevoie de schimbarea stilului de viata nu doar felul in care manainci. maninci mult pentru ca nu esti fericit pentru asta va trebui sa nu te minti pe tine insuti, sa fii ambitios si dinamic, sa termini ce incepi sa faci, sa nu te mai compari cu altii cu cu propriile tale rezultate. a schimba stilul de viata inseamna a-ti schimba sistemul propriu de valori. care sunt cele mai importante lucruri pentru tine acum? care ar fi cele mai importante lucruri pentru tine daca ai avea alte vise decat cele pe care le ai acum? ca sa slabesti trebuie sa te hotarasti sa te maturizezi, sa lasi in urma ce nu merge, ce este invechit si sa incerci lucruri noi.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Fă și tu 3 turi în jurul stadionului în fiecare seară și o să slăbești.
Îți garantez că o să slăbești orice ai mânca.

| MgdDroopy a răspuns:

Trebuie să mănânci putin si des. Nu o dată pe zi. Altfel corpul începe să se hrănească din resursele lui.
Mișcarea este foarte importantă. Dar mai ales atitudinea.

| Hokostbaby a răspuns:

Slabitul nu inseamna sa mori de foame inseamna sa tii o dieta. Daca stai fara sa mananci iti dai metabolismul peste cap.
Incepe cu putin pana ajungi sa tii o dieta sanatoasa.