| VladoiuDany a întrebat:

Am inceput sa fac cardio, in principal alergare. Eu de fapt nu sunt gras din contra destul de slabut, dar ma deranjaza pielea si stratul adipos de pe abdomen care acopera patratelele! Fac bine ce fac daca alerg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| geo90geo90 a răspuns:

Da! Faci bine! Grasimea din corp dispare cel mai repede cand faci exercitii care iti ridica pulsul. Cel mai bine e cand alternezi ritmul sustinut cu un ritm mai lejer, dar care iti permite sa simti pe toata durata exercitiului un puls mai accelerat decat atunci cand mergi repede. Un tip care a facut si treaba asta, cu exercitii cardio, obisnuieste sa inlocuiasca doua dintre mesele principale cu shake-uri. Personal, cred ca e o masura cam extrema, sa nu mananci nimic. Dar deh, se vede, el e numai fibra... sau cel putin, asa pare