| 0Inside0 a întrebat:

Am inceput sa iau si eu proteinele http://www.megaproteine.ro/......r-Mass/... se va vedea ceva forme pe mine? Spuneti sincer. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu crezi ca pui muschi cu un amarat de supliment?

Si ce-ai luat tu nu e "proteine", e un weight gainer bazat pe CARBOHIDRATI ( are si proteine, dar putine ).

Vrei proteine sau carbohidrati, hotaraste-te?

Pentru muschi ( dupa cum s-a mai discutat de 100000 de ori ) ai nevoie de :

- 4-5 mese consistente pe zi ( proteine si carbohidrati la fiecare masa )
- antrenament dur la sala ( doar exercitii de baza, nu flexii pentru bicepsi si alte aberatii )
- odihna

Abia apoi te gandesti la suplimente.

| 0Inside0 explică (pentru Cosmin86):

Eu nu cred in asa ceva... deci nu iau in considerare raspunsul tau si iti spun si de ce...
Prima data este ca am facut sala timp de 3 ani frate si am facut orce fel de exercitiu si grele si usoare si chiar sunt putine forme pe mine si totusi as vrea mai multe iar a doua data mai informat de la profesionisti in masa muscular si crede-ma ca am facut asa cum me-au spus dar in zadar... Eu zic ca fara proteine nu poti face nimic

| Cosmin86 a răspuns (pentru 0Inside0):

Pai cine a zis "fara proteine"?

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, migdale, nuci, etc.

De 5 ori pe zi, 5 mese consistente. Eu asa am pus 42 in brat, avweam perioade cand mancam 5 fripturi intr-o zi. Tu cel mai probabil ai mancat 3-4 mese pe zi si te miri de ce nu cresti...

Daca nu cresti => faci ceva gresit ( alimentatie sau antrenament ).

Am vazut o gramada de IDIOTI care sareau peste exercitiile de baza ( tractiuni la bara libera, flotari la paralele, etc. ) si preferau exercitii INUTILE gen "flexii pentru bicepsi " ( foarte populare ) si altele de genul de izolare ( inutile in perioada de masa musculara ).

Daca nu cresti => faci ceva PROST. Si daca iei suplimente, tot faci acel ceva PROST ( ca nu identifici ce faci prost, doar incerci sa compensezi ).

Intai CORECTEZI CE GRESESTI, apoi eventual suplimentezi.

Altfel ramai un firav... cum preferi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru 0Inside0):

P.s. : recent am citit in "topculturism" o recomanda ca in primii 2-3 ani de sala nu ar trebui sa "pierzi timpul" lucrand bratele sau grupele mici, ca sa te poti concentra pe exercitiile de baza.

In felul asta cresti mult mai bine.

Chiar sunt curios ce alimentatie ai si ce program de antrenament ai.

| Cosmin86 a răspuns (pentru 0Inside0):

Hai ma COPIL PAMPALAU, explica-ne cum nu crezi tu in asa ceva laughing)

mananca precum o domnisoara ANOREXICA si "nu crede" ca pune muschi fara o cutie.

Copil mic... iti meriti soarta sa RAMAI FIRAV.

| 0Inside0 explică (pentru Cosmin86):

Auzi la el copil laughing) nu stiu care dintre noi este copil. si vorbeste frumos ca sa nu te injur COPIL RETARDAT

| Cosmin86 a răspuns (pentru 0Inside0):

Dupa 3 ani de sala spui "proteine" la un weight gainer bazat pe CARBOHIDRATI...

si te miri de ce nu cresti...

p.s. : nici macar un "copil mic" nu ar fi zis "proteine" la carbohidrati.

p.p.s. : cand o sa faci tractiuni cu 30 kg legate de tine la o greutate de 90 kg ( fara suplimente ), atunci sa te compari cu mine, ai inteles ma "copil mic"winking

| Andrei123654789 a răspuns:

Daca nu le combini cu exercitiile fizice nu o sa ai niciun rezultat.