| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat de nenumarate ori sa raman insarcinata insa nu am reusit am facut tot felul de analize toate au iesit ok nu este nici o problema dar nu stiu de ce nu am ramas. Ar fi ceva medicamente ca sa raman mai repede insarcinata? ultima data a ejaculat inauntru insa nu mi-am facut un test de sarcina deoarece nuau trecut numai 2 zile, am avut probleme cu menstruatia in ultimele luni tot intarzia mult si tinea doar 2-3 zile. Dati-mi un sfat va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Uneori e un semn divin. alteori ca mai trebuie sa astepti. nu forta neaparat lucrurile, toate la vremea lor! Voi iubiti-va mult si faceti mai rar - cam la o saptamana odata, mai puteti schimba si locatia, un weekend romantic altundeva, o fuga la Budapesta sau Venetia - ca tot vine Carnavalul ( si eu tot atunci m-am dus!) si poate poate. Se mai intampla ca, la nivel molecular, sa nu se poata, pur si simplu, de aceea, cam dupa 1 an, maxim 2, fara protectie, trebuie sa va ingrijorati, si atunci trebuie facute cele mai complexe analize, pentru a depista ce si cum! Success!

Daca nu va ajunge, Brigaela va poate lamuri si mai bine!

| relian a răspuns:

Da sint medicamente care te ajuta sa ramai insarcinata.Dar trebuie sa megi la un medic specialist.Barbatul tau poate fi steril, sau spermatozoizii lui sa fie lenesi sa se miste f incet si sa nu mai ajunga la locul de intilnire.Am uitat cum se numeste chestia asta, dar are o denumire.Tu la fel poti fii ok dar sa nu rami pentru ca ceva nu merge asa cum trebuie.Toata lumea de ex poate merge pe jos sa ajunga de ex la o gara.Insa unia daca merg mai usor vor pierde trebul.Chestii de genmul asta se poate intimpla si la tine.Dar sint metode dea ramine, dar trebuie sa mergi la un doctor de feritiliatate sau cum so numi.Mergi in Cipru daca nu rezolvi nimic in Romania si acolo sigur vei rezolva.Stiu ca acolo sint doctori f buni in privinta asta.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Analizele trebuiesc facute si de partener.Este posibil ca sperma lui sa nu fie buna, ca sa intelegi mai direct.Mergeti impreuna la medic.Mult noroc.

| danielcoman32 a răspuns:

Ai facut analizele impreuna cu partenerul tau, le-a facut si el, sau numai tu? ai facut un eco? nu ai cumva chisturi pe ovare?

| Iulia29 a răspuns (pentru danielcoman32):

Nu am chisturi le-am facut impreuna analizele si doctorul a spus ca este totul ok. inca nu stiu de ce nu se intampla minunea.

| danielcoman32 a răspuns (pentru Iulia29):

Nu sunteti compatibili, serios, nu te exciti destul, nu exista alta explicatie!

| Iulia29 a răspuns (pentru danielcoman32):

Alta rezolvare nu ar fi?

| danizz a răspuns:

Sfatul meu e sa vi la mine ramai 100%

| KOKOTsiTI a răspuns:

Schimba barbatul, ca barbatul tau e steril