| eugensuperstar a întrebat:

Am încercat sa mă epilez la subrat cu aparat de barbirit dar nu prea am reusit si s-a cam iritat pielea acolo si ma pisca.Pe oua am dat tot cu aparat de barbirit dar nu prea merge si doare teribil voi cum va epilati in zonele sensibile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ouale se vopsesc, Einstein, nu se rad...

| eugensuperstar explică (pentru ombladon):

Buna asta doar ca nu prea ma ajuta

| ombladon a răspuns (pentru eugensuperstar):

Da i cu aparatul de ras cu lame, sau bic, tu ii zici cum vrei, numai big sa nu i spui ca mor!

| Delocimportant a răspuns (pentru ombladon):

laughing))) Big

| ombladon a răspuns (pentru Delocimportant):

waiting

| Morenna10 a răspuns:

Cu bic sau crema de epilat, merge foarte bine, si da-te cu ceva crema sa nu te usture.

| Dennisz a răspuns:

In primul rand tind sa cred ca ceea ce ai folosit tu era depilator electric nu aparat de ras.(este o mare diferenta intre ele)
Metoda clasica cu bic-ul este cea mai corecta, apoi poti folosi si un after-shave, exact ca barbieritul facial,
Pielea fetei este mult mai sensibila decat zonele intime iar de aceea modul CORECT de ingrijire a acesteia va da roade si pentru alte zone laughing.

| eugensuperstar explică (pentru Dennisz):

Era aparat de ras din ala foarte vechi gen brici cu bic nici o dansa tu cum procedezi?

| Delocimportant a răspuns:

Eu merg o data la doua saptamani la un cabinet specializat, si ma epileaza acolo cu laser, peste tot. Dau 260 de euro la fiecare sedinta. Totul dureaza 15 minute.

| eugensuperstar explică (pentru Delocimportant):

Esti fotbalist de iti permiti sa dai 500 de euro pe luna la epilat

| eugensuperstar explică:

Vreau o solutie buna sa nu usture si sa apară iritati eu cred ca cu lama numai merge altceva cred ca se foloseste acum