| best1people a întrebat:

Am incisivii din ce in ce mai departati unul de altul...de cand eram mic aveam dintii asa dar credeam ca revin la normal, insa se despart tot mai tare si ianinteaza in fata. Daca mias pune aparat dentar fix, cat costa si mai ales cat timp ar trebui sa il port.Nu am avut ocazia sa merg la ortodentist si de aceea va cer parerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Macabre a răspuns:

Aia e strungareata, si inaintarea in fata poate se datoreaza faptului ca : stai cu mana in gura, ai obiceiul sa iti impingi dintii in fata?
Si aparatul fix este cam peste 1.000 euro, si o prietena a mea, incercat versiunea cu aparatul, dar s-a lasat rapid.
Bafta.