| Lightning1997 a întrebat:

Am inghitit din greseala o bucata din ambalajul de la orez cand il mancam, nu stiu cum am facut de s-a amestecat si era putin lipicioasa...pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Stai liniștit. Dacă nu te-ai înecat cu acea bucată(lucru care ar putea duce la sufocare), înseamnă că a ajuns în tractul digestiv și singurul lucru pe care o să-l „pățești„ e că n-o s-o digeri ca pe un aliment normal, ci o s-o elimini așa cum ai înghițit-o, dar prin fecale(adică la toaletă).

| Ralukafay a răspuns:

Nu ai ce sa patesti.Si eu am inghitit si punga din aia micuta in care pui produse la bucata(eugenii, napolitane, etc), am inghitit o data chiar si un nasture si multe alte chestii.Dar uneori chestiile astea pot fii fatale.Deci,ai si tu grija.Multa sanatate!

| Lightning1997 explică (pentru Ralukafay):

Pai te contrazici cu raspunsul asta... spui ca nu am ce sa patesc si pe urma ca am...te rog spune mi la ce te referi mai exact

| Ralukafay a răspuns (pentru Lightning1997):

Ti-am spus ca nu are ce sa se intample, dar sa ai grija pentru ca stomacul tau nu va fi in stare sa iti digere tot timpul ambalajele pe care le inghiti tu din greseala.Ai inteles sau trebuie sa fiu mai explicita?

| Lightning1997 explică (pentru Ralukafay):

Da,ok,multumesc,oricum nu mi s-a mai intamplat si bineinteles ca voi avea grija pe viitor...

| vanilla80 a răspuns:

Cum dracu ai fiert orezul cu ambalaj cu tot? L-ai mâncat crud?

| Lightning1997 explică (pentru vanilla80):

Am scapat din greseala putin...mi am dat seama ulterior, l am fiert asa.