| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca este bine sa consum cate o bucatica de usturoi(o felie sau cum ii zice) pe stomacul gol, zilnic...eu mancam dimineata dar ideea e ca imediat dupa mancam si micul dejun, e vreo problema daca il consum seara? eu dupa 7 nu prea mai mananc nimic, ideea e ca inainte sau dupa mai iau si o lingurita de miere, dar cu pauza intre, nu mierea si hop dupa usturoiul, ma gandeam la ceva reactii adverse..deci ma puteti lamurii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cine stie ce mari beneficii poate o usoara crestere a imunitatii. Nu exista efecte adverse, le poti lua oricand, la orice ora, impreuna sau separat. pana la urma nu sunt niste medicamente, ci doar o leguma banala si miere, nu au efecte adverse.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Nu sunt reactii adverse.Da e bun usturoiul si eu mananc mult usturoi doar ca nu zilnic si nu pe stomacul gol.

| Laurentiiu a răspuns:

Usturoiul îți întărește imunitatea este foarte bun iar mierea are multe vitamine, reacții adverse:e posibil sa îți fie greață de la usturoi