| mihai4000 a întrebat:

vreau sa-mi fac un shake cu banane deoarece vreau sa mai beau niste shakuri mai proteice chiar daca nu au prafuri in ele laughing, contine lapte(o cana), o banana, o lingurita de miere si o lingurita de scortisoara si ocazional mai pun si 2 linguri de unt de arahide big grin, credeti ca e bun?; dar credeti ca ar fi bun sa-l consum dimineata inainte de a merge la alergat ca oricum inainte de alergat nu mananc nimic(daca e un fruct ceva.) si imi iau micul dejun dupa ce vin big grin e bine asa? daca nu cand ar trebui sa-l consum?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Are foarte putine proteine, il faci mai degraba pentru vitamine si grasimi ( untu de arahide ).

| mihai4000 explică (pentru Cosmin86):

Si cum ar trebui sa fie?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihai4000):

Decat sa faci terciuri pline de grasimi si cu multe calorii + putine proteine, mai bine mananci o friptura.

100 gr de friptura are 20 de grame de proteina. Branza are mai multe. Si mai sunt alimente.

| Moonlight15 a răspuns:

Lasa prostiile astea si mananca...