| Imgonnakillyou a întrebat:

Buna seara, TPU. Incep prin a va spune ca invat de dimineata si stau destul de departe de liceul la care sunt. Ce imi recomandati dimineata, ca mic dejun? Am inteles ca iaurtul si bananele nu sunt indicate, cam asta mancam de obicei si sincer, ma simteam mai bine cand mergeam la ore pe stomacul gol. Ce imi recomandati sa mananc dimineata? (Nu consum cafeina) Si inca o intrebare: e adevarat ca masa se serveste dupa jumatate de ora, dupa ce m-am trezit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti manca cam orice, sandwchiuri, cereale cu lapte, paine prajita cu ceva etc.

| munteanuionvictor a răspuns:

O caserolă de "Făgăraș", adică brânză cu smântână +pâine de secară, pâine de tărâțe, mămăligă caldă sau fulgi de porumb. Când te trezești trebuie să bei un pahar cu apă (elimină toxinele și ajută la digestie), după jumătate de oră servești micul dejun. În principiu, la micul dejun trebuie să mănânci ceva ce-ți priește.