| ale1993 a întrebat:

Am intrat in baie sa imi iau mustata ei bine langa buza am o chestie de culoarea pielii e asemanator unui cos sau alunita alba nu stiu sigur si am dat putin cu lama si a curs ceva sange. E periculos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| justme4 a răspuns:

Du-te la un dermatolog cat mai repede, daca e alunita sau neg si ai taiat-o e rau happy

| CannbalCorpse a răspuns:

Pai ar putea fi un neg si eu am avut unu pe deget si mi/l rupeam am fost nevoita sa ma "operez" la el l/am ars ar trebui sa te duci la un dermatolog daca vezi ca se agraveaza. Daca a fost alunita atunci e rau rau, dar sa stii ca ar putea fi doar un cos atata tot si eu am avut dar nu pe fata. daca se agraveaza lasa mesaj.

| ale1993 explică (pentru CannbalCorpse):

Nu l-am taiat am dat doar putin cu lama.

| ale1993 explică (pentru CannbalCorpse):

Cos nu cred ca este pentru ca il am de mic si mama are, m-am mai taiat odata da foarte putin si nu a curs nimic. Acum am dat mai mult si m austura un pic.sad

| CannbalCorpse a răspuns (pentru ale1993):

Nu trebuie sa iti fii dat, iti recomand sa te da cu o crema de galbene sau cu o crema nivea :) te dai in fiecare zi de 2 ori si incearca sa nu mai dai cu lama, cred ca ar putea fi un neg arata asa http://i84.servimg.com/u/f84/12/94/91/07/spm_a010.jpg sau asahttp://www3.unileon.es/personal/wwdmvjrl/semiologia/pustula.jpg
care dintre cele doua seama sa imi dau seama ce este

| ale1993 explică (pentru CannbalCorpse):

Asemanator cu primul site dar cred ca e o alunita alba, pana mea

| bogdan98tl a răspuns:

E un punct de grasime 100% stai linistit, nu e nici o problema.