| anonim_4396 a întrebat:

Am intrerupt tratamentul psihiatric de 5-6 ori si de cateva luni simt la cap o senzatie ce nu prea pot sa o descriu, un fel de durere si ameteala ce ma loveste in cap si dureaza o fractiune de secunda, ce o resimt pana in creier, tample si urechi (cateodata) sau ameteala ce dureaza mai mult timp. Nu stiu daca are vreo legstura cu tinitus sau e de la intreruperea tratamentului, ma gandesc ca e ceva neurologic. Am observat cand reiau tratamentul, ma simt mai bine. Este cumva sindrom vertiginos sau vreo tumora la cap? La urgente ma pot duce sa vad ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu renunta la tratament, ca vine iar anxietatea si toate cele, du-te mai bine si fa-ti un computer tomograf, ori cu bani(e vreo 150 -160 lei) ori la urgente dar trebuie sa ii convingi pe aia de acolo sa faci un CT.Si asa vezi daca ai ceva la cap sau daca nu e de la cap.
Nu cred ca e de la pastile sau daca ma gandesc mai bine pot fi simptome de sevraj pentru ca ai intrerupt tratamentul.Trebuie intrerupt treptat tratamentul nu brusc.In fine cel mai bine faci un CT sau mai exista o varianta:te duci la un consult la un neurolog.Incearca sa vezi daca trece si cu Nurofen, Ketonal, Nalgesin durerea iar daca nu mergi ori la doctor ori sa iti faci un CT si dupa la doctor.happy
Sanatate!

24 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să știe la urgențe ce e pe acolo.
O tomografie craniană, un EEG, o ecografie tiroidiană ajută pe un specialist să afli mai multe.
Dieta cât mai vegetariană poți ajută și ea.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Deci la neurolog trebuie sa merg?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam da. La tomograf se vede dacă nu ai cumva ceva chisturi pe glanda pineală sau alte tumori pe undeva pe creier.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ok mersi de raspuns happy

| Celcestietot a răspuns:

Deci nu te durea capul si inainte de a incepe sa iei pastile?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu ma durea dupa ce am intrerupt traramentul a treia oara o inceput parca cand simt durerea cand ma loveste in cap aud si un sunet in urechi de o fractiune de secunda
Dar tin minte ca, cand l-am intrerupt tratamentul avea o anxietate iesita din comun.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca acele pastile mai rau te-au imbolnavit. Gandeste-te ce este de facut in continuare, daca le mai iei sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

E posibil nu zic nu dar cand le iau ma simt bine cand nu le mai iau imi revin simptomele de ameteli ce ma lovesc parca in creier si dureaza o fractiune de secunda dupa iar si tot asa. s-ar putea si stresu

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice este posibil. Analizeaza situatia atent. Tu chiar crezi ca liderii lumii ne vor binele?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu stiu nu iti dai seama dar cat timp luam pastilele nu aveam nimic, cum intrerupeam cum simteam un fel de vertij in cap

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, asta probabil ca sa devii dependent de ele si ca sa le cumperi produsul (ma refer la efectele adverse).

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da asa e xanaxu da dependenta
Da cum nu m-am tinut niciodata pan la capat de tratament se exclude ipoteza asta

| Andreeush a răspuns:

Ai întrerupt tratamentul la indicația medicului?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Nu l-am intrerupt din motive financiare happy

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salut.
E doar o fracțiune de secundă?
Las-o așa! Sau dacă tot te sperie atât de tare, du-te la urgențe! Cum zicea și celcestietot, „Poate ca acele pastile mai rau te-au imbolnavit".
Pe mine vineri mă durea capul, urechea și ochiul drept, o măsea și-mi era rău, dar acum sunt ok. Pe mine m-a ținut toată ziua, pe tine amețeala te tine o secundă. Ce faină viață au uniiwinking

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu o fractiune de secunda simt virteju si dupa la scurt timp iar ma ia da il simt parca in creier e tragic
Dureaza cateva ore de obicei si am problema de 4 luni

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te la medic happy e mai sigur

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da sper sa nu fie vorba de o tumora laughing am facut o legatura si tinitus poate aparea si de la tumori

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai calm, n-ai nimic grav! laughing adică așa sper

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

laughing)))) te ai gandit boss ce faci de ziua ta?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

I don't know! Cred că-mi pun la profil poză cu o pisică, sau luna, sau ceva laughing să am la ce să mă uit

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

sad of firar mai intristat

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mai si intrebi de ce laughing