| Gipsy a întrebat:

Buna!

Ce inseamna "Sindrom Vertiginos"?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lia.d a răspuns:

Buna! Sindromul vertiginos, este o afectiune pe care neurologii o trateaza, se manifesta prin ameteli de diverse cauze, ameteli mai puternice sau mai slabe in functie de afectiunea de baza.Acum,nu pot sa-ti dau o definitie ca la carte, dar acest sindrom poate aparea de la o simpla discopatie cervicala sau de la ceva mai grav.Este tratament pentru acest sindrom, eficient, trebuie doar efectuata o vizita la neurolog.Pentru siguranta e bine de facut o radiografie a coloanei cervicale, fata si profil, o encefalograma si eventual un RMN de craniu, toate acestea se pot face gratuit pe baza biletelor de trimitere.Multa sanatate!

| razvan121 a răspuns (pentru lia.d):

Multumesc celui care a pus intrebarea si cel care a raspuns

3 răspunsuri:
| kitty_9527 a răspuns:

Sa fii sigura ca boli neurologice