| king5151 a întrebat:

Am jucat fotbal si am facut baie acum o ora, cand as putea sa ies afara ca sa nu racesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Raceala e provocata de un virus, nu de baie

| sierra1 a răspuns:

Ne scrii din Groenlanda sau?

| king5151 explică (pentru sierra1):

Da vtm

| sierra1 a răspuns (pentru king5151):

" king5151: Da vtm"

pentru noi, neițiații: ce-i aia VTM?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai fi făcut duș rece la final, puteai ieși imediat. Dacă nu. așteaptă să ți se răcorească pielea.

| Floridori a răspuns:

Oricand.Este irelevant.
Raceala este provocata de virusuri si pentru simplul fapt ca faci baie, nu o sa fii mai predispus la acele virusuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce te vindeci, după câteva zile incepe sa faci dus cu apa relativ calda, apoi călâie, iar în final să fie puțin rece doar pe corp, asta va face sa ai un sistem imunitar mai sănătos și o circulație sanguină mai buna și rezistenta la stres