| cristinamaria123 a întrebat:

Am lentile de contact doar de o saptamana si mi-a intrat sub lentila o geana.Nu am putut scoate lentila imediat deoarece eram la scoala. Dupa ce am dat-o jos si dupa 3 ore inca ma inteapa ochiul si mi se pare ca nu vad la fel de bine.A mai fost cineva in sitatia asta? Ma poate sfatui cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te vada urgent un oftalmolog, probabil ai facut o eroziune corneeana care trebuie tratata ca sa nu ramai cu o pata pe vedere. data viitoare nu-ti mai lua lentile de contact in locuri unde nu le poti scoate imediat, poarta-le numai in circumstante in care le poti scoate imediat ce intervine ceva.

| drogh a răspuns:

Probabil din cauza acelei gene. Trebuia scoasă la timp şi aceasta ţi-a stârnit înţeparea ochiului. În caz de nu îţi revii, fă o vizită la ORL.