| Jusssstme a întrebat:

Am luat 8 pastile de panadol de 1 gram.Pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

poate ti se va face rau dar mare lucru nu patesti

| Azµre a răspuns:

Și nu ai murit?
Intrii în comă aia o să faci.

| Azµre a răspuns:

Panadolul are 500 mg 8 x 500 = 4 grame
Aduti: se recomanda 1-2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore. Nu se vor administra mai mult de 8 comprimate (4 doze) in 24 de ore. Panadol Extra nu este recomandat copiilor sub varsta de 12 ani. Daca simptomele persista consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. in cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau.

Ceea ce înseamnă că nu mori! Dar nici bine nu p să îți pice la stomac toate odată.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

laughing tot cu vodk? asa cum ai luat si nurofenul acum ceva timp?
mai schimba si tu textele

| m00n a răspuns:

O sa dormi foooarte linistit/a.Doza maxima admisa este de 10mg in cazuri grave